30-lecie Targów KRAKDENT! Tu trzeba być!

Dodał  |  0 Komentarzy

341 wystawców z Polski i zagranicy, rekordowa liczba nowości produktowych, kilkadziesiąt godzin kursów medycznych, szkoleń i warsztatów, innowacyjne rozwiązania, ekspercka wiedza, Kongres Dental Spaghetti w ramach programu KRAKDENT-edu, Kongres Młodych Dentystów oraz szereg dodatkowych atrakcji – przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń stomatologicznych w Europie – Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT®, które już 11-13 kwietnia odbędą się w EXPO Kraków.

Od lokalnej imprezy po wydarzenie o międzynarodowym zasięgu!

Targi KRAKDENT® od 30 lat związane są z Krakowem. Pierwsza edycja zorganizowana została w 1993 r. pod nazwą DENTAMED, a udział w niej wzięło 39 wystawców i 700 odwiedzających. Dziś liczby te nie robią wrażenia, ale trzy dekady temu wynik był imponujący. W 1997 r. targi po raz pierwszy odbyły się pod nazwą KRAKDENT® i szybko stały się flagową imprezą spółki Targi w Krakowie. Przełomowym momentem było otwarcie w 2015 r. Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Przeniesienie targów do nowoczesnego i komfortowego obiektu zapewniło im kolejne możliwości rozwoju. Zwiększenie przestrzeni targowej oraz nowoczesna infrastruktura sprawiły, że 23. edycję, pierwszą w EXPO Kraków, odwiedziło 14823 osób, czyli ponad 21 razy więcej, niż 1993 roku! Dziś Targi KRAKDENT® uważane są za kluczową imprezę branży, na której po prostu trzeba być! – Od pierwszej wystawy KRAKDENT® minęło już dobrych kilkadziesiąt lat. To były całkiem inne czasy, rodził się rynek stomatologiczny, rozpoczynały się wystawy i kongresy. Wiele firm nie dotrwało do dziś, ale także wiele wystaw nie ma dziś w kalendarzu. Krakowska wystawa poprzez zaangażowanie ludzi tworzących i dbających o wystawców i odwiedzających rozrasta się co roku. Przeżyliśmy razem kilka ładnych lat i mam nadzieję, że dane nam będzie przeżyć razem jeszcze kilka kolejnych – podkreślają Elżbieta i Jerzy Kania z firmy Megadenta, która na Targach KRAKDENT® wystawia się nieprzerwanie od 1993 r.

Dziesiątki tysięcy lekarzy stomatologów w jednym miejscu.

Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT® sprawiają, że od 30 lat do Krakowa przyjeżdżają dziesiątki tysięcy gości związanych ze stomatologią. Są to m.in. chirurdzy, ortodonci, radiolodzy, technicy dentystyczni, higienistki i asystentki stomatologiczne, właściciele klinik i gabinetów stomatologicznych, przedstawiciele handlowi oraz studenci stomatologii. Ich głównym celem jest poznanie nowości produktowych i technologicznych, nawiązanie kontaktów biznesowych oraz zdobycie cennej wiedzy. Targi od lat mają międzynarodowy charakter i z roku na rok budzą coraz większe zainteresowanie producentów i dostawców z zagranicy. W tym roku spotkamy firmy m.in. z Austrii, Belgii, Chin, Francji, Hiszpanii, Korei Płd., Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, USA, Węgier i Włoch. Dzięki współpracy m.in. z Czeską i Słowacką Izbą Lekarską w targach uczestniczy wielu lekarzy zza naszej południowej granicy, którzy chętnie dokonują zakupów na KRAKDENCIE. Targi budzą zainteresowanie również gości z Austrii, Niemiec czy Węgier, którzy udział w nich planują wiele tygodni wcześniej.

Rekordowa liczba nowości

Podczas jubileuszowej edycji zaprezentowanych zostanie 150 nowości produktowych. Wśród nich znajdą się najwyższej klasy unity stomatologiczne, które zapewnią wygodę pracy lekarzom oraz komfort pacjentom. Będzie można zobaczyć najnowocześniejsze modele skanerów wewnątrzustnych i skanerów twarzy, które umożliwiają jeszcze precyzyjniejszą diagnostykę oraz planowanie leczenia. Wystawcy zaprezentują najnowsze kolekcje mebli do gabinetów oraz nowe rozwiązania oświetlenia stomatologicznego. Podczas targów zapoznamy się z najnowszym system drukowania 3D zapewniającym technikom dentystycznym i lekarzom dentystom praktyczne rozwiązanie do wytwarzania modeli dentystycznych z żywicy. To tylko kilka przykładów innowacyjnych rozwiązań, jakie będzie można obejrzeć i przetestować podczas Targów KRAKDENT®. 

Impreza z pazurem

Pocztówka ze smokiem zamiast tradycyjnego zaproszenia, spot promocyjny przedstawiający EXPO Kraków jako smoczą jamę, przesyłki kreatywne, w których twórcy treści internetowych otrzymali „smocze” upominki – wiele wskazuje, że szykuje się impreza z pazurem! No dobrze, ale co wspólnego mają targi stomatologiczne ze smokiem? Smok, a dokładnie Smoczyca Targów KRAKDENT® jest bohaterką tegorocznej edycji. Symbolizuje siłę, trwałość i doświadczenie, czyli wszystkie te cechy, które wyróżniają również Targi KRAKDENT®. Ponadto Smoczyca jest mieszkanką Krakowa – jednej z najczęściej wybieranych destynacji w Polsce. Miasto nie tylko posiada bogatą bazę gastronomiczną i hotelarską, ale również oferuje mnogość atrakcji – wystawy, koncerty czy spektakle. Z uroków miasta chętnie korzystają uczestnicy targów, którzy pobyt w Krakowie planują już na kilka miesięcy przed wydarzeniem. Smoczyca Targów KRAKDENT®, spoglądająca na wystawców i zwiedzających z materiałów promocyjnych, ma przypominać o tym, że targi są idealną okazją do łączenia przyjemności z biznesem. Organizatorzy zachęcają, aby w wolnych chwilach korzystać z atrakcji, jakie daje miasto, chociażby poprzez skorzystanie z mapy DENTOspotów dostępnej na stronie https://krakdent.pl/program-i-wystawcy/wydarzenia/dentospoty2024

Od 30. lat Targi KRAKDENT® wspólnie z wystawcami i odwiedzającymi piszą historię polskiej branży stomatologicznej. Wkraczając w czwartą dekadę, zachęcają do rozpoczęcia kolejnego rozdziału – rozdziału, w którym do obecnych bohaterów dołączają nowi, pojawiają się nowe wyzwania, a do ich osiągnięcia prowadzą nowe ścieżki.

11-13.04.2024, Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT®

Szczegóły krakdent.pl

Bilety wstępu https://krakdent.pl/udzial-w-targach/dla-zwiedzajacych/bilety-wstepu

Program szkoleniowy KRAKDENT-edu https://krakdent.pl/program-i-wystawcy/szkolenia-krakdent-edu