III edycja Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Studenckiej Konferencji Chirurgii Głowy i Szyi HeadsUp!

Dodał  |  0 Komentarzy

Serdecznie zapraszamy na III już edycję Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Studenckiej Konferencji Chirurgii Głowy i Szyi HeadsUp!

HeadsUp! jest jedynym ogólnopolskim zjazdem studentów, doktorantów i lekarzy, których zainteresowania naukowo-badawcze skupione są wokół szeroko pojętej diagnostyki i terapii patologii w obrębie głowy i szyi.
Głównym celem HeadsUp! jest podkreślenie roli współpracy interdyscyplinarnej na gruncie laryngolog – okulista – neurochirurg – radiolog – chirurg szczękowo-twarzowy.
Konferencja organizowana jest z inicjatywy następujących sekcji Studenckiego Towarzystwa Naukowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego:

  •  SKN Otolaryngologii przy Klinice Otolaryngologii WUM
  •  SKN przy Katedrze i Klinice Neurochirurgii WUM
  •  SKN Klinika Neurochirurgii Szpital Bielańsk
  •  SKN Okulistyczne przy Katedrze i Klinice Okulistyki II WL WUM
  •  SKN Chirurgii Szczękowo-Twarzowej „Le Fort”

W tym roku do grona organizatorów dołączył SKN „ALARA” przy Zakładzie Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej. W tegorocznej edycji szczególny nacisk zostanie położony na interdyscyplinarność. Konferencja będzie podzielona na sesje nie według specjalizacji, ale według wiodącej tematyki prac – organizatorzy proponują sesje dotyczące urazów i chirurgii rekonstrukcyjnej, chirurgii onkologicznej, chirurgii podstawy czaszki, chorób zakaźnych GiS, a także dwie nowe sesje tematyczne – diagnostyka obrazowa GiS oraz molekularne podstawy patologii GiS.
Ostateczny kształt sesji będzie zależny od nadesłanych i zaakceptowanych prac studentów. W każdej sesji w jury znaleźli się przedstawiciele zaangażowanych specjalności.

Formularz zgłoszeniowy prac dostępny na stronie www.headsup.wum.edu.pl w zakładce Rejestracja.
Aktywne uczestnictwo i abstrakty można zgłaszać do 28 stycznia.