Rekordowe Targi KRAKDENT® 2015

Dodał  |  0 Komentarzy

To była bez wątpienia najlepsza edycja Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRADENT® w historii. Po pierwsze – jedno z najważniejszych wydarzeń w branży stomatologicznej w tej części Europy odbyło się po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Po drugie, swoją ofertę zaprezentowało rekordowe grono wystawców – 336, a po trzecie – takich tłumów na imprezie jeszcze nie było. KRAKDENT® odwiedziło 14 tys. lekarzy stomatologów! Aż 76% (według badań) pojawiło się na imprezie więcej niż jeden raz, co świadczy o tym, że formuła wydarzenia wciąż się rozwija i ma silną pozycję na rynku.

Najładniejsze stoisko targowe - Kol-Dental

fot. KRAKDENT®

Nowe przestronne hale EXPO Kraków zapewniły uczestnikom Targów większy komfort spotkań, co docenili nie tylko zwiedzający, ale także wieloletni wystawcy, tacy jak m.in. firma POLDENT, która obchodzi 25-lecie istnienia.

Było nam bardzo przyjemnie świętować jubileusz właśnie na KRAKDENCIE®. Lubimy tu przyjeżdżać i dentyści też, co widać
po znakomitej frekwencji. Ani przez chwile się nie nudziliśmy. Nowa hala dała nam oddech i większe możliwości prezentacji swojej oferty – mówiła Małgorzata Nowak-Niedźwiecka, prezes POLDENTU.

Tegoroczna, 23. już edycja KRAKDENTU® miała wyjątkową oprawę w postaci prezentacji Św. Apolonii – patronki stomatologów, dzieła Andy`ego Warhola. Certyfikowany print został sprzedany na Targach za 26 tys. euro! Ale to nie jedyny wyjątkowy akcent wydarzenia.

Jeden z najnowocześniejszych obiektów targowo-kongresowych w Polsce, jakim jest EXPO Kraków umożliwił w trakcie jednej z sesji naukowych na organizację audiowizualnej konferencji z zagranicznym ekspertem, przebywającym w… Kanadzie.

fot. KRAKDENT®

fot. KRAKDENT®

Według przeprowadzonych badań ankietowych w trakcie KRAKDENTu® 60 % lekarzy przyjeżdża na Targi, by dokonać zakupów, 44%, by poznać nowości. Niemal tyle samo, by podnieść swoje kompetencje. Dlatego ważnym elementem każdej edycji Targów jest część naukowa, czyli Krakdent-edu. Odbyła się w niej rekordowa liczba 25 spotkań z polskimi i światowymi ekspertami – warsztaty, kursy medyczne, sympozja, konferencje w tym m.in. XIV edycja prestiżowej Międzynarodowej Konferencji Stomatologicznej DENTAL SPAGHETTI. Tym razem tematem wiodącym była „Stomatologia estetyczna w nowym wymiarze: wykonalna, wyuczalna, powtarzalna”.

Warto podkreślić, że Targi są coraz mocniej rozpoznawalne poza granicami naszego kraju, o czym świadczy ogromna popularność wydarzenia m.in. na Słowacji. Jak przekazuje Słowacka Izba Lekarska w trakcie KRAKDENTU® na Targach przebywa ponad 30 proc. lekarzy pracujących u naszego południowego sąsiada!

Cieszymy się, że ta pierwsza edycja w nowej hali spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Rekord frekwencji, udane kontakty biznesowe, wiele niezapomnianych spotkań w salach seminaryjnych. Nowoczesny obiekt na światowym poziomie, jakim jest EXPO Kraków, niewątpliwie pozwolił w pełni wykorzystać potencjał imprezy. Stale monitorujemy trendy, by każdego roku spełniać oczekiwania uczestników. Nie inaczej będzie wiosną przyszłego roku. Już dziś zapraszam na 24. edycję KRAKDENTU®, która odbędzie się w dniach 10-12.03.2016. – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.